مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

وقتی آرامگاه عمار یاسر با خاک یکسان شد + تصاویر ماهواره‌ای
تصاویر ماهواره‌ای اخیر نشان می‌دهد که داعش پس از انهدام حرم مطهّر اصحاب پيامبر اسلام(ص) با مواد منفجره در سال 93، اکنون اقدام به پاک‌سازی کل محل کرده و دیگر هیچ اثری از بنا به جز تله‌ای از خاک وجود ندارد.
پتروشیمی بوعلی بعد از آتش‌سوزی در چه شرایطی است؟ + تصاویر ماهواره‌ای
تصاویر جدید ماهواره‌ای از پتروشیمی بوعلی بندرامام خمینی (ره) نشان می‌دهد که مخزن ۸۰۰۱ که دچار حریق شده بود، اکنون پس از گذشت 5 ماه به‌طور کامل تخریب و جمع‌آوری شده است.
چرا ایران به مرکز مقابله با «اخبار جعلی» نیاز دارد؟ +عکس
مشرق بررسی می‌کند؛
سایت‌های پرشماری در اینترنت و در شبکه‌های مجازی اخبار جعلی را به‌ویژه در ایام انتخابات منتشر می‌کنند که باتوجه به نزدیکی انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، تأسیس مرکز مقابله با پدیده «اخبار جعلی» ضروری ‌به‌نظر می‌رسد.
گزارش اندیشکده آمریکایی از راهبرد ضددسترسی ایران در منطقه + عکس و دانلود
سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اخیرا با بیان اینکه دشمن ادعا می‌کند که ایرانی‌ها و چینی‌ها با همکاری هم، راهبرد ممانعت از دسترسی را پیش‌می‌برند، اعلام کرده که این راهبرد ایران است و باید آن را توسعه داد.
پروژه‌ای که فرمانده سپاه به‌جای‌ دولت‌ازصاحبانش عذرخواهی کرد + تصاویر ماهواره‌ای
فرمانده سپاه در آیین افتتاح پروژه قلعه سیمون اسلامشهر و واگذاری ۴۹ واحد مسکونی به ساکنین این روستای محروم گفت:‌ من از طرف همه دولت‌های بعد از جنگ از مردم روستای قلعه سیمون که مشکلاتشان را برطرف ننمود، عذرخواهی می‌کنم.
جنجالی‌ترین شهرک‌های رژیم صهیونیستی در کجا ساخته شده‌اند؟ + تصاویر ماهواره‌ای
شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی تا جایی گسترش پیدا کرده که با اعتراض آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی این رژیم روبرو شده است. این گزارش به بررسی تعدای از جنجالی‌ترین شهرک‌های این رژیم پرداخته است.
آیا بی‌بی‌سی با «فیک نیوز» بدنبال نجات آرش صادقی است؟ +عکس
بی‌بی‌سی فارسی با مانور بر روی «فیک نیوز» یا اخبار جعلی که در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود، به دنبال مدیریت ماجرای اعتصاب غذای آرش صادقی است تا بتواند آرزوی شبکه‌سازی، تحریک و هدایت اعتراضات در جامعه ایران را محقق کند.
چاه‌های نفت القیاره عراق همچنان در آتش می‌سوزد + تصاویر ماهواره‌ای
جدیدترین تصاویرماهواره‌ای نشان می‌دهد که با گذشت چند ماه از آزادسازی شهر القیاره در جنوب موصل هنوز نیروهای عراقی نتوانستند آتش چاه‌های نفتی که توسط داعش به آتش کشیده شده را خاموش کنند.
انتشار تصویر ماهواره‌ای روز اربعین با کیفیت بالا و بدون لوگو + دانلود
بنا به درخواست مخاطبان مشرق صورت گرفت:
تعدادی از مخاطبان مشرق پس از انتشار تصاویر ماهواره‌ای «دیجیتال گلوب» از روز اربعین، درخواست دریافت این تصاویر با کیفیت بالا و بدون درج لوگو را داشتند که می‌توانند از طریق این لینک آن را دریافت کننند.
آخرین وضعیت ساخت پایگاه نظامی «روباه پیر» در بحرین/ شناورهای تهاجمی انگلیس پهلو گرفتند +تصاویر ماهواره‌ای
مشرق گزارش می‌دهد؛
در جدیدترین تصاویر ماهواره‌ای گرفته شده از پایگاه نیروی دریایی انگلیس در بحرین، یکی از کشتی‌های کلاس Bay متعلق به نیروی دریایی انگلیس که در نقش تهاجم‌های آبی خاکی به کار می‌رود، دیده می‌شود.
جنگ با دلار؛ لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی
گزارش مشرق؛
افزایش قیمت دلار به بالای 4 هزار تومان و تاثیر منفی آن بر روی اقتصاد کشور بار دیگر ضعف و وابستگی اقتصاد ایران به دلار آمریکا را نشان داد. مبارزه با وابستگی و سلطه دلار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، ضرورتی است که کشورهایی مانند روسیه و چین نیز به آن پی برده‌اند.
خرابه‌های شام؛
مقایسه جدیدترین تصاویر ماهواره‌ای با تصاویر قبل از اشغال حلب توسط تروریست‌ها، می‌توان گوشه‌ای از شدت تخریب منازل مسکونی و اماکن عمومی پایتخت اقتصادی سوریه را مشاهده کرد.
احداث بی‌سر و صدای فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه + تصاویر ماهواره‌ای
تصاویر ماهواره‌ای جدید از منطقه عین العرب در شمال سوریه که ارتش آمریکا نیز در آنجا حضور دارد، نشان می‌دهد یک فرودگاه نظامی در سکوت خبری احداث شده است.
حضور شرکت‌های فضایی در نمایشگاه مدیریت بحران
موسسه سنجش از دور بصیر به همراه شرکت مخابراتی فن‌آوا ماهواره، دو ارائه دهنده خدمات فضایی هستند که در نمایشگاه مدیریت بحران، به معرفی توانمندی‌های خود پرداختند. شرکت آذربایجانی آذرکاسموس که با در اختیار داشتن دو ماهواره سنجشی Spot 6 و Spot 7 ساخت ایرباس به عنوان یکی از ارائه دهندگان اصلی تصاویر ماهواره‌ای...
از گفتگو با زن گاوباز تا حمایت از مادران مجرد ایرانی +عکس
نگاهی به پرونده 100زن بی‌بی‌سی فارسی
بی‌بی‌سی فارسی در صفحه ویژه با عنوان «100زن» شخصیت زن آرمانی از نظر خود را تعریف کرده و به تبلیغ علیه فرزندآوری، تبلیغ هم‌جنس‌بازی زنان، تشویق به انجام کارهای مردانه و تبلیغ آوازخوانی زنان پرداخته است.