مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

تشکیک دوباره ترامپ درباره «حملات سایبری روسیه»
رئیس جمهور منتخب آمریکا در فاصله حدود دو هفته مانده به آغاز به کار رسمی‌اش در کاخ سفید، بار دیگر درباره ادعای حملات سایبری روسیه به انتخابات 2016 آمریکا تشکیک کرد.
نارضایتی سناتورها از روند بررسی دخالت روسیه در انتخابات
دموکراتها و جمهوریخواهان در سنای آمریکا از روند تحقیقات درباره هک روسیه در جریان انتخابات آمریکا به اندازه کافی راضی نیستند و خواستار تشکیل کمیته‌ای ویژه به منظور بررسی اتفاقات اخیر شدند.
ادامه متهم کردن روسیه به دخالت در انتخابات آمریکا
گزینه مدنظر دونالد ترامپ برای ریاست کارکنان کاخ سفید اعلام کرد که اگر سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا به یک جمع بندی مشترک درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برسند، ترامپ این مساله را قبول خواهد کرد.
ادامه تظاهرات علیه«ترامپ» در آمریکا +عکس
اعتراضات در آمریکا به دونالد ترامپ همچنان ادامه دارد و روز گذشته نیز قشرهای مختلف جامعه از جمله فعالان مدنی و سیاسی در واشنگتن بر ضد جانشین باراک اوباما تظاهرات کردند.
از ادعا تا واقعیت دخالت روسیه در انتخابات آمریکا
سازمان سیا روسیه را متهم به دخالت در روند انتخابات اخیر آمریکا کرده است، خبرنگار روزنامه لس‌آنجلس تایمز معتقد است که این قبیل اتهامات در ماجرای انتخابات آمریکا اتفاق تازه‌ای نیست.
دستور انتخاباتی اوباما در آستانه پایان ریاست جمهوری‌اش
رئیس‌جمهور آمریکا از سازمانهای امنیتی این کشور خواست تا تحقیقات درمورد حملات سایبری و نقش دولتهای دیگر در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر این کشور را آغاز کنند.
احتمال شرکت بایدن در انتخابات 2020
معاون رئیس جمهوری آمریکا از احتمال نامزد شدن خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خبر داد.
زمان بازشماری آراء انتخاباتی در ایالت میشیگان
قاضی ایالت «میشیگان» دستور داد که بازشماری دستی آراء انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا در این ایالت می‌بایست بدون تعویق ظهر روز دوشنبه به وقت محلی آغاز شود.
انصراف حزب سبزهای آمریکا از بازشماری آرا پنسیلوانیا
نامزد حزب سبزها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا که پیشتر خواستار بازشماری آرا در سه ایالت شده بود، از بازشماری آرا در ایالت کلیدی «پنسیلوانیا» انصراف داد.
کلینتون و نزدیکانش در انتظار جرقه‌ای در بازشماری آرای ویسکانسین توسط جیل استاین + تصاویر
آیا احتمال تنش دیگر در آمریکا وجود دارد؟
فرایند بازشماری به صورت کاملا دستی انجام می‌گردد که بسیار محل مناقشه خواهد بود و به همین دلیل، قاطبه کارشناسان بر این باورند که خیلی بعید است که نتیجه‌ای حاصل افتد و کمبود رای الکترال کلینتون جبران شود.
ترامپ تصمیمی برای پیگیری پرونده ایمیلهای کلینتون ندارد
دستیار دونالد ترامپ تأکید کرد که دولت آینده آمریکا قصدی برای پیگیری قضایی پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون ندارد.