مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

امروز هیچ کنسرتی برگزار نمی شود
معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد تمام اجراهای صحنه ای موسیقی کشور دوم بهمن ماه برگزار نمی شود.
محسن چاوشی بهترین خواننده پاپ شد
برندگان جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر در بخش های مختلف از سوی هیات داوران معرفی شدند.
همدردی محسن یگانه با حادثه‌دیدگانِ پلاسکو
محسن یگانه کنسرتش را به آتش‌نشانان حادثه دیده در فاجعه‌ی پلاسکو تقدیم کرد.
اجرای مردانه و پرقدرت سامورایی ها در تالار وحدت
گروه کوبه ای سای از ژاپن در ششمین روز سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای قدرتمند طبل، در حالی که لباس های سنتی ژاپنی به تن داشتند، فیلم های سامورایی و هنرهای رزمی کشور خودشان را برای تهرانی ها تداعی کردند.
داوران جشنواره موسیقی فجر چه کسانی هستند؟
«وارطان ساهاکیان»، «تقی ضرابی»، «جاوید مجلسی»، «سیاوش ظهرالدینی»، «میلاد درخشانی»، «آرین کشیشی»، «همایون نصیری»، «فریدون شهبازیان»، «افشین یداالهی» و «بابک ریاحی‌پور» از جمله داوران سی‌ودمین جشنواره موسیقی فجر هستند.
جشنواره امسال به دور از مافیا بازی و رفیق بازی است/ یک عده آدم فضول همه جور همه را زیر سوال می‌برند
گفتگو با پرواز همای؛
معتقد هستم جشنواره موسیقی برای هر کشوری هویت آن کشور را نشان می‌دهد و در ایران هم به همین شکل است و خوشحالم که این جشنواره همچنان برگزار می‌شود و همه کشورها چنین فستیوالی را برای موسیقی خودشان دارند.
علی‌رهبری: آقای وزیر! باید دست از عوام‌فریبی برداشت
علی رهبری در واکنش به صحبت‌های شبِ گذشته‌ی وزیر ارشاد یادداشتی نوشته و او را متهم به عدم آشنایی با فرهنگ و هنر ایران کرده است.
اجرای خاطره‌انگیز ارکستر ملی و علیرضا افتخاری
ارکستر ملی ایران به سرپرستی فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری دوشنبه شب در حضور انبوه تماشاگران تالار وحدت درقالب جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت.
رکورددار کنسرت های ایران در جشنواره هم اجرا کرد
محمد علیزاده که این روزها به لحاظ تعداد سانس کنسرت، در بین خوانندگان ایران رکورددار است، این بار در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه رفت.
وزیر ارشاد: ارکستر ملى بخشى از هویت ایران است
سیدرضا صالحى امیرى گفت: ارکستر ملى بخشى از هویت ایران است و همه ما به این هنرمندان و خصوصا به استاد شهبازیان افتخار مى کنیم.
نواختن موسیقی فیلم جیمزباند و علاالدین در تالار رودکی
برادران بلوز از ارکستر بادی کارا شب گذشته برای مخاطبان خود قطعات بیاد ماندنی از موسیقی فیلم جیمز باند و انیمیشن علاالدین را نواخت.
چهار اجرای امشب جشنواره آنلاین و زنده پخش می‌شود
سامانه پخش آنلاین کنسرت‌های موسیقی «حام» از میان اجراهای سومین روز جشنواره موسیقی فجر، چهار اجرا را به صورت آنلاین پخش می‌کند.
گلریز: متاسفانه قشر انقلابی را فراموش کرده‌ایم
گلریز با تاکید بر لزوم اجرا شدن موسیقی ویژه انقلاب در جشنواره ای با عنوان جشنواره موسیقی فجر، از گنجانده شدن مفهوم فداکاری های دهه فجر در این جشنواره سخن گفت.
خوانننده‌ای که سکته کرد و به جشنواره فجر نرسید
دولتمند خالف موسیقی‌دان، نوازنده و خواننده تاجیک که پیش از این قرار بود چهارشنبه 29 دی ماه در تالار وحدت به روی صحنه برود، به علت عارضه قلبی و مغزی در بیماستانی در شهر دوشنبه بستری شد.
در سومین روز جشنواره موسیقی فجر چه می گذرد؟
سالار عقیلی، شهرام شکوهی و امید حاجیلی از هنرمندان شرکت کننده در بخش های مختلف جشنواره در روز سوم هستند.