مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

غیبت چهره‌های هنری در روز تحلیف ترامپ
در حالی که شمار زیادی از چهره‌های مشهور در مراسم تحلیف دونالد ترامپ که جمعه برگزار می‌شود، حضور نخواهند داشت، قرار است در دومین روز ریاست جمهوری وی بسیاری از آنها علیه او اعتراض هم بکنند.
امیر کوستوریتسا کارگردان سرشناس برنده دو جایزه نخل طلا ادعا می‌کند که فیلم تازه‌اش «زبان جهانی سینما را که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد» از نو کشف کرده است.
مایکل مور: باید از ظهور ترامپ ترسید
مایکل مور همچنان به انتقاد صریح از دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب آمریکا ادامه می‌دهد.
کاهش ۶۹ درصدی فروش فیلم‌های فرانسوی در دنیا
براساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۶ میلادی، فروش محصولات سینمایی فرانسه با ۶۹ درصد کاهش همراه بوده است.
پرفروش‌ترین فیلم سال 2016 مشخص شد
فیلم سینمایی «روگ وان» از سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» عنوا پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۶ میلادی را از آن خود کرد.
حرکت اعتراضی «هالک» پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید
بازیگر نقش هالک در «انتقام جویان» پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید در نیویورک گردهمایی اعتراضی برگزار می‌کند.
مایکل‌مور و هالیوودی‌ها آماده راهپیمایی علیه ترامپ
مستندساز مشهور آمریکایی شنبه شب اعلام کرد با شماری از هالیوودی‌ها برابر هتل بین‌المللی نیویورک که متعلق به ترامپ است راهپیمایی اعتراضی می‌کنند.
ترامپ: به هالیوودی‌ها نیازی ندارم
این پیغام کوبنده ترامپ در انتقاد از هالیوود در حالی از راه می‌رسد که بعد از اینکه دوست او یعنی استیو وین که یک هتلدار اهل لاس وگاس است به او قول داد سلن دیون در مراسم روز بیستم ژانویه اجرا خواهد کرد، مشخص شد که این خواننده محبوب برای او روی صحنه نخواهد رفت
ترامپ فقط به خودش علاقمند است!
اندرو گارفیلد؛
اندرو فیلم جدید اسکورسیزی را به عنوان «یک مدیتیشن و دعا» توصیف می کند، تجربه ای که هنوز برای او «طنین انداز» است. گارفیلد برای این فیلم آماده سازی سختی داشت و به مدت یک سال در مورد کشیش های یسوعی مطالعه کرد
با قهرمانان کمیک استریپی نمی‌توان شوخی کرد
گفت و گویی با جان اسپیتز، سناریست «دکتر استرنج»؛
آنچه او را در طلیعه سال ۲۰۱۷ در معرض سوالات متنوع تر و بیشتری قرار داده، «دکتر عجیب» است که مثل بقیه فیلم های کمیک استریپی مارول با توفیق عظیمی مواجه شده و به تازگی رقم ۶۶۰ میلیون دلار فروش را هم در سطح جهان پشت سر گذاشته است
سرنوشت تلخ پناهجویان در مرزهای بی‌قانون
درباره«desierto» فیلم جدید و سیاسی و افشاگر یوناس کوارون مکزیکی؛
جنگ ویتنام که سال ها سوژه اول فیلم های آمریکایی و سینماگران معترض به مداخله جنایتکارانه آمریکا در امور این کشور بود، چند صباحی است که جایش را به فراز و فرودهای سیاسی در شمال آفریقا و یا تحولات در شرق اروپا داده است.
10 خبر جنجالی که در سال 2016 برای هالیوودی‌ها افتاد
از مشکلات خانوادگی برد پیت تا تقابل هالیوود و ترامپ؛
هالیوود که با ساخت فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و گزارش‌های مربوط به گسترش صنعت فیلم همواره تولید کننده خبرهای مختلفی بوده است، خود نیز با خبرهایی روبه رو شد که گاه رسواکننده و گاه جنجالی بودند
الیور استون: فکر گروهی درباره هک روسیه درست نیست
ماجرا شبیه چیزهایی است که تام کلنسی در دهه ۱۹۸۰ می‌نوشت. تریلرهای نادرست همین حالا هم دارند درباره هک روسی در انتخابات آمریکا نوشته می‌شوند. از همین راه پول بسیار و البته سریال‌های تلویزیونی هم ساخته می‌شود.
ترامپ به فیلم‌هایی اجازه می‌داد که خودش در آنها بازی کند!
بن افلک درباره ساخت فیلم در املاک رئیس جمهور جدید:
افلک در یکی از محله‌های بوستون بزرگ شد و اگر کسی با او مبارزه‌ای را شروع کند، او کسی نیست که عقب نشینی کند. آدم فکر می کند اگر بخواهد وارد عرصه سیاست شود هم می تواند موفق ظاهر شود.
پیروزی ترامپ سرنوشت یک سریال را تغییر داد!
هشت روز از مراحل فیلمبرداری اش را پشت سر گذاشته بود که دونالد ترامپ به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده انتخاب شد. به این ترتیب، تغییری «بامزه و افتضاح» در فیلمنامه سریال به وجود آمد.