مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

کارگردان «یتیم‌خانه ایران» در بیمارستان بستری شد
ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» به دلیل گرفتگی عروق در بیمارستان بستری شد.
«هفت» برای سینما مانند «نود» برای فوتبال است
مهدی امینی‌خواه:
بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه سینما و در مجموع صنعت فیلمسازی محروم واقع شده است، گفت: حذف برنامه های وابسته به سینما هم بر این محرومیت می افزاید.
فراستی «فروشنده» نیست و دنبال مشتری هم نمی‌گردد
درباره حمله گازانبری به غول نقد سینما؛
فراستی در شرایطی که تنها منبع مالی درآمدش از طریق برنامه هفت است به دلیل مواضع نه چندان جذاب محمود گبرلو کرسی برنامه هفت را ترک می‌کند و مثل منتقدان نوپا به معاش از طریق حق التحریر و کار در کافه‌اش قناعت می‌کند.
ارشا اقدسی: برای خندوانه، هفت و نگار مرا متهم کردند
طراح جلوه های ویژه فیلم نگار گفت: قبل تر از حاشیه های جشنواره در برنامه خندوانه حاشیه نگاری برای من آغاز شد. آنجا می گفتند من از بدلکاری استفاده کردم در صورتی که این اتفاق توسط یکی دیگر از دوستان انجام شده بود.
حاشیه‌سازی‌های شبکه ماهواره‌ای معاند تمامی ندارد
اغلب مهاجران به یک شبکه ماهواره ای در بورس تولیدات نمایشی نبودند و اصلا مهاجرت کردند تا به قول برخی از آنها تواناییهایشان تلف نشود! حالا چه چیز جز یک مسافر برگشتی بر سیاهه رزومه آنها اضافه شده که انتظار داشته باشیم در بازگشت با روی باز تولیدات داخل روبرو شوند؟
اتفاقات دهه ۶۰؛ حلقه مفقوده سینمای ایران
پیروزی انقلاب اسلامی و اتفاقات قبل و بعد آن در دهه ۶۰ می تواند نقطه عطفی برای سینماگران باشد تا بتوانند آن را به تصویر بکشند؛ اما این مراحل حلقه مفقوده سینمای ایران است!
درخواست مدیرعامل خانه سینما از رئیس قوه‌قضاییه
مدیرعامل خانه سینمای ایران با بیان این که پایین کشیدن فیلم از پرده سینما در شان قوه قضاییه و سینمای ایران نیست، خواستار فراهم شدن دیدار سینماگران با رییس قوه قضاییه شد.
میلاد کی مرام در پست تازه اینستاگرامش به میزبانی استقلال خوزستان در رقابت های فوتبال با توجه به آب و هوای نامساعد این استان اشاره کرد.
پیام تسلیت انجمن سینمای انقلاب به سردار نقدی
روابط عمومی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در پی درگذشت والده¬ی مکرمه سردار نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه، پیام تسلیت صادر کرد.
آزادیخواه: ایوبی دوپاسپورته بودن داوران را ایراد نمی داند!/ رسانه ملی حق نقد جشنواره را دارد
جزئیات حضور مسئولان سینمایی در کمیسیون فرهنگی
برخی از آثار نمایش داده‌شده از نظر نمایندگان مقبول نبود و به طورمثال دیالوگ‌های فیلم "گشت ارشاد ۲" را در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران ندیدند، ضمن آنکه قاعدتا باید نقش کمیسیون فرهنگی مجلس در اعمال نظر بیشتر شود.
چرا فیلمساز ایرانی از حضور در آمریکا صرفنظر کرد؟
حسن آخوندپور فیلمساز ایرانی از شرکت در جشنواره فیلم سن‌لوییس در ماه مارس انصراف داد.
آن‌طور که در خبر مذکور عنوان شده بود مقدم با گروه تولیدش کار را از آتن، مرکز یونان آغاز کرده‌ است درحالی‌که باخبر شد سیروس مقدم در حال حاضر در ایران است. این کارگردان به‌همراه برخی از اعضای تیمش در حال حاضر در بوشهر بسر می‌برد و مشغول بازدید و انتخاب لوکیشن، تحقیقات میدانی و... برای پروژه تاریخی «هنگام بیداری» است.
۳۴ فیلمی که هنوز رنگ پرده نقره‌ای را ندیده‌اند!
تولید و توزیع فیلم در سینمای ایران هیچ‌گاه مناسب نبوده و به دلیل وضعیت زیرساخت‌ در سینما امکان اکران مناسب فیلم‌ها وجود ندارد. 34 فیلم هنوز اکران نشده و به این تعداد، فیلم‌های تولید شده در سال 95 نیز اضافه می‌شود.
سختی‌های ساخت فیلمی درباره مدافعان حرم
تهیه‌کننده «جشن تولد» با اشاره به امتناع بسیاری از عوامل فیلمسازی برای حضور در این فیلم اظهار کرد: جدا از تمامی مشکلات و عدم حمایت نهادهای دولتی از این کار، اختصاص یک سینما و سانس‌های مرده چند سالن، بیش از همه چیز ما را آزرده‌خاطر کرد.
کارگردان «پایان‌نامه»: دیگر فیلم‌سیاسی نخواهم ساخت!
حامد کلاهداری از کارگردانان جوان سینماست که با وجود آن که 34 ساله است اما کارنامه‌ای پربار و البته جنجالی داشته است از «شکلات داغ» و «پایان نامه» بگیریم تا فیلم «شاباش» که این روزها پس از دو سه سال در سینماها اکران شده است.