مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

آیا کارگردان «ایستاده در غبار»، فیلم داستانی می‌تواند بسازد؟!+ آنونس
در خلاصه داستان این فیلم آمده است:در محله‌های پر آشوب تهران، در پیچاپیچ خیایان‌ها و کوچه‌ها و در پستوی خانه‌ها سرگردان و حیران. آیا این جستجو را فرجامی هست؟ اولین نمایش «ماجرای نیمروز» که اثری متفاوت از کار قبلی مهدویان است، در جشنواره فیلم فجر امسال است.
خاطره‌ سینمایی از «پلاسکو» به روایت فریدون جیرانی
فریدون جیرانی در پی سانحه‌ی پلاسکو نوشت:« نگارنده از این ساختمان از سال 49 خاطره دارد. سالی که هنوز سردر سوخته‌ی سینما (تهران) بود،سینمای قدیمی که سال 48 سوخته بود.»
اکران سرد زمستانی فیلم‌های سینمایی
در این هفته «هفت ماهگی» یک میلیاردی شد و «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» که هفته گذشته به ترکیب اکران اضافه شده بود با سرعت خوب به سمت میلیاردی شدن خیز برداشته است.
مواردی که باید برای خرید بلیت فیلم فجر بدانید
بلیت‌فروشی اینترنتی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از صبح امروز آغاز شده ولی سایت آن تا این ساعت به درستی کار نمی‌کند.
رونمایی از پوستر جشنواره فجر با حضور سینماگران
پوستر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، فردا همزمان با رونمایی از مجموعه آثار منتخب مردمی ادوار گذشته، با حضور دبیر جشنواره، جمعی از سینماگران پیشکسوت و اهالی سینما و رسانه در موزه سینما رونمایی می‌شود.
«اولین جشنواره فیلم فجر» چگونه برگزار شد؟
اولین جشنواره فیلم فجر با ۴۱ فیلم در سه بخش در سال ۱۳۶۱ کار خود را آغاز کرد.
بلیت‌های میلیونی جشنواره فجر چه ارتباطی با مردم دارد؟
این بار سقف قیمت بلیت جشنواره به یک میلیون و صد هزار تومان رسید و این رقم نیز متعلق به سینماملت تحت عنوان «کاخ مردمی» جشنواره است؛ جایی که طبیعتاً باید اقشار مختلف مردم بتوانند در آن حضور یابند اما با این قیمت، قسمتِ از ما بهتران می‌شود!
سرانجام بهترین فیلم جشنواره فجر ميهمان خانه‌ها شد
فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» بهترین فیلم سی و چهارمین جشنواره فجر بالاخره وارد شبکه نمایش خانگی سوره شد.
گردش مالي 800 ميليارد توماني شبكه نمايش خانگي
گراني بليت سينما و هزينه‌هاي فرعي ديگري كه براي رفتن به سينما بر خانواده‌ها حمل مي‌شود باعث شده بخش زيادي از مردم شبكه نمايش خانگي را به سالن‌هاي سينما ترجيح بدهند.
تماشای فیلم‌های «جشنواره فجر» چقدر آب می‌خورد؟
کف قیمت ها برای سینماهای جنوب تهران 10 هزار تومان است که در صورت خرید سری کامل 352 هزار تومان باید پرداخت شود، قیمت هر سانس تماشای فیلم در کاخ جشنواره هم 25 هزار تومان است که سری کامل آن رقمی نزدیک به یک میلیون تومان خواهد شد.
۹۰۰۰ صندلی میزبان مخاطبان مردمی جشنواره فجر شد
مدیر امور سینماهای سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال ٢٠ سینما و ٣٠ سالن‌نمایش فیلم در کشور با حدود ٩ هزار صندلی در سینماهای مردمی میزبان مخاطبان خواهد بود و تلاش ما بر این است که بهترین شرایط را برای مردم فراهم کنیم.
مجموعه فیلم‌های «منتخب‌‌نگاه‌‌مردمی» رونمایی می‌شود
همزمان با اولین روز بهمن ماه، مراسم رونمایی از «مجموعه آثار منتخب نگاه مردمی» در ادوار گذشته جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.
روز اول جشنواره فیلم «رویش» چگونه گذشت؟
در روز اول دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش، ۲۲ فیلم داستانی، ۲۴ فیلم مستند و ۱۵ فیلم پویانمایی به نمایش درآمد که با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه شد.
«رسانه ملی» چگونه برای «سینمای ایران» سنگ تمام گذاشت؟
مشرق گزارش می‌دهد؛
«سینما» به عنوان یکی از ابزارهای تأثیرگذار جامعه در کانون توجه مخاطبان قرار دارد و به همین دلیل است که تولید برنامه‌های سینمایی برای رسانه ملی همواره مهم بوده و از دهه شصت تا امروز تداوم این امر را در رسانه ملی به همراه داشته است.