مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

رونمایی از یک ترجمه جدید توسط حدادعادل
ترجمه اردوی کتاب «احوال دل گداخته» اثر غلامعلی حدادعادل با حضور چهره‌های ادبی و فرهنگی پاکستان رونمایی شد.
با کتاب دل بچه‌های مناطق محروم را شاد کنید
خیرین فرهنگی، سومین سال فراخوان جمع‌آوری کتاب‌های قدیمی که دیگر مورد استفاده صاحبان آنها نیست اما می‌توانند با هدیه و عیدی دادن آن دل بسیاری از مردمی که یا توان خرید کتاب یا امکان دسترسی به آن را ندارند خوشحال کنند، شروع کرده‌اند.
وقتی ناشران هم قاچاق می‌کنند!
درحالیکه اتحادیه ناشران ، وزارت ارشاد و برخی ناشران فرهنگ‌سازی را بهترین راه مقابله با قاچاق کتاب می‌دانند،‌ برخی از دیگر ناشران از لزوم برخوردهای قضایی ضربتی به منظور رفع این مرض سخن می‌گویند.
کلاف سردرگم بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب
نام نویسی بخش بین‌الملل سی امین دوره نمایشگاه کتاب در حالی آغاز شد که نکات قابل تاملی در راستای این بخش از نمایشگاه و نام نویسی قابل ذکر است.
کتاب «فاطمه زهرا (س)» در آلبانی منتشر شد
کتاب «فاطمه زهرا (س)» نوشته حاجی جمال بالا در قالب 80 صفحه مجزا با تیراژ 1000 نسخه با همکاری کمیته مطالعات و تحقیقات علویون تهیه و توسط طریقت اسلامی قادریه در آلبانی چاپ شد.
بی‌مهری با تنها جایزه ادبی مسجد
جشنواره ادبی شهید غنی‌پور در حالی به اختتامیه شانزدهمین دوره خود نزدیک می‌شود که دبیر این جایزه تاکید دارد اتهام خارج شدن این جایزه از مسیر انقلاب تنها یک قضاوت ناجوانمردانه است.
کتاب کارگردانِ سریال «آرام می گیریم» منتشر شد
رمان «تراژدى اسبى كه ايستاد» به قلم روح الله سهرابی که این روزها سریال «آرام می گیریم» به کارگردانی او در حال پخش از شبکه دو سیماست منتشر و روانه بازار شد.
برترین‌های کتاب سال سینمای ایران معرفی شدند
ششمین دوره مراسم اهدای جایزه کتاب سال سینمای ایران با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
زمان ثبت‌نام ناشران بین‌الملل نمایشگاه کتاب اعلام شد
مدیر کمیته ناشران بین‌الملل سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران زمان ثبت‌نام ناشران بین‌الملل در این دوره نمایشگاه را اعلام کرد.
«طرح پایتخت کتاب ایران» چه خبر؟
ناشر نمونه کشور در سال های 94 و 95 گفت: طرح پایتخت کتاب ایران، ابعاد فرهنگی را در یک شهر تقویت کرده و به نحوی کتاب را به خانه های مردم می برد.
ویرایش جدید کتاب «فلسطین» از منظر رهبر انقلاب
ویرایش جدید کتاب «فلسطین» از منظر حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی همزمان با ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین رونمایی می‌شود.
حوزه هنری در ساحت ادبیات داستانی انقلاب نیازمند تصمیم و تغییری انقلابی است/ برخی مراکز حوزه هنری کانون فتنه‌گری ادبی‌اند
یادداشت احمد شاکری خطاب به رئیس حوزه هنری
احمد شاکری نوشت: حوزه هنری در ساحت ادبیات داستانی انقلاب اسلامی اگر بخواهد در آینده و اکنون حرفی برای گفتن داشته باشد نیازمند یک تصمیم جدی و تغییری انقلابی و موضعی روشن است. همچنان که شما را در صحنه‌های دفاع از ساحت انقلاب اسلامی شفاف و صریح می‌دانم.
زمان ثبت‌نام ناشران برای نمایشگاه کتاب تهران
مرحله نخست و مقدماتی ثبت نام ناشران برای حضور در نمایشگاه کتاب از فردا آغاز می‌شود و ناشران اطلاعات خود را باید ارائه دهند.
کتاب جدید شیخ حسین انصاریان منتشر شد
مدیر موسسه دارالعرفان الشیعی از چاپ و انتشار ترجمه اصول کافی استاد انصاریان در قالب یک دوره پنج جلدی تا پایان سال خبر داد.
«کریمانه» روایتگر دیدارهای رهبر انقلاب با خانواده شهدای کرمانی
کتاب «کریمانه» ماجرای دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانواده شهیدان کرمانی در سال ۸۴ است که موسسه جهادی(صهبا) آن را منتشر کرده است.