مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

آیت الله خسروشاهی دار فانی را وداع گفت/ مشکل جدید برای استقلالی‌ها/ آتش‌سوزی هتل زائران ایرانی در کربلا
نگاهی به ویترین روزانه مشرق؛
تکذیب خبر بستری شدن آیت‌الله جنتی، زمان تعیین هیئت‌رئیسه جبهه‌مردمی نیروهای‌انقلاب و... از دیگر عناوین خبری مهم روز است.
رأی با کنسرت و کنسرو!/«تن ماهی» برای کم‌درآمدها، ایرباس و کنسرت برای پردرآمدها؛ منتقدان هم بروند به جهنم!
شاهکار انتخاباتی کمیته ایکس برای پیروزی روحانی
قضیه به همین سادگی است... ستاد دولت یازدهم قصد دارد با کنسرو تن ماهی، ایرباس و کنسرت، آرای مردم در انتخابات آتی را به سمت خود جهت بدهد!
قالیباف‌سوزی اصلاح‌طلبان به مناسبت آتش گرفتن پلاسکو/ «توزیع تن ماهی»؛ روش جدید برای پیروزی روحانی!
وبلاگ مشرق؛
مسئله «کاندیدای پوششی اصلاح‌طلبان» با مناقشات و چالش‌های جدیدتری در میان چهره‌های جریان خاص مواجه شده است.
آتش‌نشانی به نام «علی»
یادداشت/
زنده‌باد پرنده‌ای که با بال سوخته پرواز می‌کند! زنده‌باد آتش‌نشانی که عقل عافیت‌طلب محاسبه‌گر را از نفس خود جدا می‌کند تا شجاعت عشق در وجودش خاموش نشود!
رسالت رسانه‌های جبهه انقلاب اسلامی
رسانه‌های جبهه انقلاب در شرایط جنگ نرمی که علیه انقلاب و نظام اسلامی پدید آمده، باید با این خطر به صورت جدی مقابله و از انقلاب اسلامی و هویت انقلابی نظام اسلامی محافظت نمایند.
حرف‌های تکراری و چالش انتخاباتی روحانی در سال 96
اگر جلوی طرح نگاه‌های انتقادی گرفته شود و سخنرانی منتقدان در دانشگاه‌ها لغو شده و به رسانه‌های منتقد هم اجازه طرح پرسش داده نشود، مهمترین پیامد این انسداد سیاسی، بی‌اعتباری دولت در میان افکارعمومی و دور ماندن دولتی‌ها از واقعیت‌های جامعه است.
شیرها رفته‌اند در آتش...
یادداشت/
غالبا پس از وقوع هر حادثه مهمی در هر نقطه‌ای از دنیا، عده‌ای بی‌درد و مسئولیت ناشناس پیدا می‌شوند که دست به شایعه‌سازی بزنند. حادثه هر چقدر بزرگتر، شایعه‌ها نیز بیشتر و عجیب‌تر.
سیاسی‌کاری دولت در رسیدگی به حقوق‌های نجومی
8 ماه از رسوایی «فیش‌گیت» گذشت
با نگاهی به مواضع مدیران دولتی می‌توان دریافت که برای دولتی‌ها، موضوع فیش‌های نجومی، نه یک مساله مهم که به اعتبار و اعتماد مردم به نظام اسلامی ضربه می‌زند، بلکه یک سوژه تبلیغاتی منتقدان محسوب می شود که دولت یازدهم را هدف قرار داده است .
از سلفی‌بگیرها تا اهداکنندگان خون
چه کسی مسئول جهت‌دهی به هیجانات مردم در حوادث ملی است؟
عکس‌های سلفی برخی افرادی که با برج در حال سوختن یا فروریختن عکس یادگاری گرفته بودند، نشان می‌داد تعداد قابل‌توجهی از این افراد برای تماشا و گرفتن عکس و فیلم به محل آمده بودند.
زاکانی: می‌خواهند دعوا راه بیندازند تا جامعه وعده‌های آنها را فراموش کند
نماینده مردم تهران در مجلس نهم علت تاخت‌وتازهای اخیر به قوه قضاییه را ناشی از گیر دادن این قوه به کمک مالی اسپانسرها به ستاد انتخاباتی بعضی خواند و گفت: عده‌ای می‌خواهند همه امکانات کشور را به نورچشمی‌ها بدهند تا فردا برای ما صاحب قدرت تعریف کنند.
پدیده جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی
یادداشت/محمد کاظم انبارلویی
امروز همه به این درک سیاسی رسیده‌ اند که اختلاف بین نیروهای مؤمن به انقلاب به صلاح کشور نیست. کشور به اتحاد نیروهای انقلاب و پای کار نیاز دارد.جبهه مردمی نیروهای انقلاب یک پدیده نوظهور در تعمیق گفتمان انقلاب اسلامی است. باید به آن خوشامد گفت.
رویترز: تحریم بانکی ایران همچنان برقرار است
منابع آگاه گفتند، رویال بانک اسکاتلند به دلیل عدم تمایل به وارد شدن به فعالیت های پرریسک تجاری، تلاش های دولت انگلیس به عنوان یکی از سهامداران اصلی این بانک برای استفاده از ظرفیت این بانک جهت تسهیل تجارت با ایران را نپذیرفته است.
اخطارهای مکرر شهرداری تهران درباره ایمن‌نبودن ساختمان پلاسکو + سند
اسناد اخطارهای مکرر شهرداری تهران درباره ایمن‌نبودن پلاسکو منتشر شد. بنابر اسناد منتشر شده شهرداری و آتش نشانی اخطارهای کتبی متعددی در سال های مختلف درباره احتمال بروز حادثه و ایمن نبودن ساختمان داده بودند.