مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اتفاق جدید در پرونده بابک زنجانی
وکیل بابک زنجانی گفت: بیش از 20 روز قبل جلسه‌ای پنج‌جانبه با حضور ذی‌نفعان پرونده زنجانی برای بررسی یک فقره ال‌سی تشکیل شد.
فرمانداری تهران مانع تخریب علاء الدین شد/ ارتباط دانیال‌زاده با برادر رئیس‌جمهور مشخص است/ احضار 70 نفر در پرونده حقوق‌های نجومی
محسنی اژه‌ای خبر داد:
سخنگوی دستگاه قضا گفت: طبق نظر دیوان عالی حکم اعدام دو متهم نقض شد. همچنین حکم اعدام به خود زنجانی ابلاغ شد و پرونده دو متهم به شعبه هم عرض ارسال شد.
تشکیل سنادی در قوه‌قضائیه برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی
قوه قضاییه همواره براساس پیشگیری وقوع جرم ستادی را تشکیل می‌دهد که از دستگاه‌های مختلف تشکیل شده و همگی آنها زیر نظر دادستان کل کشور فعالیت می‌کنند تا مواردی نظیر تقلب در تبلیغات انتخاباتی و جرم‌های صورت گرفته در آن را در صورت دریافت گزارشات بررسی و پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.
اژه‌ای: مرخصی مهدی هاشمی امروز به پایان رسید
سخنگوی قوه قضائیه از پایان مرخصی مهدی هاشمی خبر داد و گفت: مرخصی وی امروز پایان یافته، اما اکنون اطلاعی از بازگشتش به زندان ندارم.
ماجرای سؤال 50 میلیونی از سخنگوی قوه قضاییه
سخنگوی قوه قضاییه ماجرای سؤال ۵۰ میلیونی توسط خبرنگار را تشریح کرد و گفت: موضوع ورود ۱۰ لباس شخصی به واحدی در خیابان شریعتی کذب است.
بازداشت 5 نفر به دلیل عدم پرداخت معوقات بانکی
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه هر کسی که معوقات داشته باشد بازداشت نمی‌کنیم،‌ گفت: هر کسی که تسهیلات گرفته و آن را در جای خودش مصرف نکرده و یا با وجود دارا بودن بدهی را نمی‌دهد، بازداشت می‌شود.
توضیحات اژه‌ای در خصوص رفع خطر از ساختمان‌های ناامن
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اخبار غیر معتبری که در فضای مجازی نسبت به حادثه پلاسکو منتشر می‌شود، گفت: دستگاه قضایی نمی‌تواند در برخورد و بررسی چنین حوادثی با عواطف و احساسات برخورد کند.
اژه‌ای: قوه قضائیه نمی تواند تمامی ساختمان‌های مشکل‌دار را پلمپ کند
اژه‌ای ابا اشاره به این مطلب که قوه قضائیه نمی تواند تمامی ساختمان‌های مشکل‌دار را پلمپ کند گفت: باید در مورد کارگاهی که بین 100 تا 500 نفر در آن کار می‌کنند رفع خطر صورت گیرد که لزوماً پلمپ تنها راه‌حل رفع خطر نیست.
اژه‌ای: ارتباط میان دانیال زاده و حسین فریدون کاملا مشهود است
سخنگوی قوه قضاییه گفت: دانیال زاده دستگیر شده و تحقیقات از وی در مرحله انجام است ضمن اینکه ارتباط وی با حسین فریدون هم کاملاً مشهود است ولی نحوه این ارتباط و اقدامات آنها مشخص نیست و باید منتظر نتیجه تحقیقات این پرونده باشیم.
بازداشت 19 نفر در پرونده نوسانات ارزی اخیر
سخنگوی قوه قضاییه گفت: تعدادی از خانواده‌های فاجعه منا تاکنون به دادگستری شکایت کرده‌اند که 220 خانواده به دلیل فوت عزیزانشان و 11 نفر هم به دلیل مجروحیت در این حادثه و در مجموع 231 نفر شاکیان این پرونده هستند.
اختصاص شعب ویژه برای بررسی حادثه پلاسکو
سخنگوی قوه قضاییه از اختصاص یک یا چند شعبه دادسرای تهران در ارتباط با پیگیری حادثه پلاسکو خبرداد و گفت: هرجا که نیاز به حکم قضایی برای تخلیه یا تخریب اطراف پلاسکو باشد وارد عمل می‌شویم.
جزئیات احکام محکومان امنیتی اعلام شد
سخنگوی قوه قضاییه گفت: خانم نازنین زاغری که محکوم به 5 سال زندان شده و حکم وی مورد تائید قرار گرفته است.
جزئیات جدید از پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به آخرین جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: دولت و بانک مرکزی باید آسیب‌شناسی جدی انجام دهد که چرا این موضوع رخ داده و چه اقدامی انجام دهند تا دیگر تکرار نشود.
دستگیری 4 قاضی و 3 وکیل در دو هفته اخیر
سخنگوی قوه قضاییه از بازداشت‌های جدید ۴ قاضی، سه وکیل و چند کارمند قوه قضاییه خبر داد.
حکم اعدام بابک زنجانی به وی ابلاغ شد
اژه‌ای خبر داد
محسنی‌اژه‌ای از ابلاغ حکم اعدام به بابک زنجانی و آغاز تحقیقات از متهم جدید خبرداد.