مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

دولت یازدهم به تاکتیک «سیب‌زمینی انتخاباتی» متوسل شد
روحانی در مسیر احمدی نژاد؛
دولت یازدهم در آخرین روزهایش سعی در ارائه تسهیلات قابل توجهی به مردم دارد که پیش از این در این چهارساله خبری از آن نبود و حتی رئیس‌ جمهور شخصا با این موارد مخالف می‌کرد و آنرا اقداماتی برای خرید رای از سوی دولت گذشته می‌نامید.
رفتار گزینشی تیم رسانه‌ای رئیس جمهور در خوزستان
رئیس جمهور در حالی وارد استان خوزستان شد که از رسانه‌های منتقد دولت خبری نبود و از آنها جهت حضور در مراسم استقبال دعوت نشد.
وعده وزیر نیرو به خوزستانی‌ها
وزیر نیرو گفت: به هیچ وجه دیگر در زمینه آب مشکلی نیست و آب قطع نخواهد شد.
بازدید رئیس‌جمهور از تصفیه‌خانه شماره 2 اهواز
حجت‌الاسلام روحانی به اتفاق هیئت همراه در ابتدای ورودش به اهواز از تصفیه‌خانه شماره ۲ اهواز بازدید کرد.
انتخابات ریاست جمهوری و شائبه‌ای به نام «وکیل‌الدوله‌ها»
رد شدن پرقدرت قطار وزیر راه پرحاشیه دولت یازدهم از پل استیضاح مجلس این پیام سیاسی را داشت که علی‌رغم اینکه اکثریت مجلس در دست جریان اصولگرا است اما دولت یازدهم مشکل جدی با این مجلس نخواهد داشت و لابی بین مجلس و دولت آنقدر قوی هست که حتی نیاز نباشد رئیس‌جمهور برای نجات وزیر راهش قدم رنجه کرده و پا به بهارستان بگذارد.
تصویب پیش‌نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب
پیش نویس مرامنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد.
روحانی: مشکلات برق و ریزگردها رفع می‌شود
رئیس جمهور با بیان اینکه ما هیچ گاه خوزستان را فراموش نکرده‌ایم گفت: تلا‌ش‌ها به صورت جدی برای رفع مشکلات موجود در این استان در حال انجام است.
گلایه مردم خوزستان از روحانی به دلیل تحقق نیافتن وعده‌های دولت
در نامه هزار دانشجوی خوزستانی مطرح شد
هزار نفر از دانشجویان خوزستانی در نامه‌ای به رئیس جمهور از وی خواستند با حضور در دانشگاه شهید چمران به سؤالات مردم و دانشگاهیان درباره عملکرد دولت پاسخ دهد.
روحانی به آفریقای جنوبی سفر می کند
خانم «امفکتو» معاون سیاسی وزیر خارجه آفریقای جنوبی و نماینده پارلمان و رئیس هیات این کشور در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
جهانگیری: 3 میلیون بیکار در کشور داریم
معاون اول رئیس جمهور گفت: وقتی گفته می شود سالی 1 میلیون 200 هزار جوان داریم که وارد بازار کار می شوند و اگر بتوانیم 1 میلیون 200 هزار شغل ایجاد کنیم معنایش این است که 3 میلیون بیکاری که الان داریم، این تعداد ثابت باقی می ماند.
فلسطین نشانه سرشکستگی جامعه جهانی و شرمساری برخی کشورهای اسلامی است/ این زخم عمیق پیکره جهان اسلام را بدرد آورد
روحانی در اختتامیه ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین:
رئیس‌جمهور تصریح کرد فلسطین مشکل یک قوم یا یک ملت نیست بلکه نشانه ظلم و ستم، نادیده گرفتن حقوق بین‌الملل، ناکارامد بودن سازمان‌های بین‌المللی،‌ سرشکستگی جامعه جهانی و شرمساری برخی کشورهای اسلامی است.
واعظی: فکر می‌کردیم تحریم‌ها سال اول لغو می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وارد بازار کار شدند که از این تعداد تنها برای ۷۰۰ هزار نفر در سطح کشور فرصت شغلی ایجاد شد.
آماده‌باش گشت‌های نظارت برای کنترل قیمت‌ها
وزیر دادگستری می‌گوید با توجه به آستانه نوروز، همه گشت‌ها بسیج شده‌اند و بر قیمت‌ها نظارت خواهند داشت.
عکس یادگاری با پلاسکو و فراموش‌کردن مردم خوزستان + عکس
مسئولان دولتی با اینکه در حادثه پلاسکو حضوری چشمگیر داشتند و عکس‌های مکرری از حضور آنان بعد از وقوع حادثه وجود دارد، اما در بحران مهم ریزگردهای استان خوزستان، کم‌ترین حضور ممکن را به نمایش گذاشتند.
بدهکاران حساب ذخیره ارزی تعیین تکلیف شدند
هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست رییس‌جمهوری، گزارش معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور را در خصوص «تقویت زیست بوم کارآفرینی دانش‌بنیان» بررسی کرد.