مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

نقد و انتقاد به جای حضور در جبهه جنگ اقتصادی امروز
آن چیزی که محور فتوح و پیشرفت های کشور در دفاع مقدس بود، حضور هسته های مقاومت مردمی در کنار دولت و ارتش بود. ولی در جنگ اقتصادی و تحریم، بعد از ۵ سال از گذشت جنگ و دادن کلی تلفات، هنوز ارتش(بخوانید دولت) تنها است. خبری از هسته های جهادی و بسیجی در جنگ اقتصادی نیست و هنوز زمین میدهیم و حتی زمان هم نمیگیریم.
خادمی: وزارت‌نفت در حذف کارت‌سوخت مقصر است
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تک نرخی شدن بنزین را در صورت افزایش قیمت جهانی بنزین برای کشور مشکل ساز دانست و گفت: علاوه بر مبارزه با قاچاق سوخت و شفافیت مصرف، برای یارانه و سهمیه بندی نیز بایستی مجددا به کارت سوخت متوسل شویم.
مروری بر کارنامه عملیاتی دولت در مقاوم‌سازی اقتصاد
استاد دانشگاه شهید بهشتی و سرپرست اسبق وزارت امور اقتصادی و دارایی به‌مناسبت سی‌ام بهمن، سومین سالگرد ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی، با اتکاء به آمارها و گزارش‌های رسمی به نقد کارنامه ۳۶ماهه دولت در این حوزه پرداخت.
سکوت منفعلانه دولت در برابر ورود ۱۲ هزار میلیارد تومان کالای قاچاق
واردات پوشاک از خارج بعد از برجام شدت گرفت!
اوضاع بازار پوشاک اصلا خوب نیست. گفته میشود حضور برندهای خارجی پوشاک در بازار ایران بعد از برجام حتی شتاب بیشتری گرفته است...
واردات 10 میلیون دلاری قیچی خارجی +جدول
براساس آمار گمرک در 10 ماهه نخست سال 95، بیش از 3 هزار و 569 تن قیچی از کشورهای مختلف جهان، وارد ایران شده است.
گزارشی اقدامات بسیج سازندگی در اقتصاد مقاومتی
در راستای مردمی کردن اقتصاد مقاومتی، سازمان بسیج سازندگی سیاست ها و برنامه هایی دارد که کوتاه مدت و زود بازده بوده و با اولویت در روستاها و مناطق محروم مرزی اجرا می شود؛ طرح های سازمان بسیج سازندگی مبتنی بر ظرفیت های داخلی و محلی است و به تامین امنیت غذایی کمک بزرگی خواهد نمود.
جدول/ شیرینی‌هایی که خارجی‌ها به ما صادر می‌کنند
بر اساس آمار گمرک در 9 ماه منتهی به آذر ماه سال جاری قریب به 974 تن شيرينی (همچنين شکلات سفيد) ,بدون کاکائو وارد کشور شده است.
وزیرکشور استان‌های موفق در اقتصادمقاومتی را اعلام کرد
وزیر کشور گفت: استان های آذربایجان شرقی، کرمان و لرستان سه استان موفق و الگو در اقتصاد مقاومتی هستند.
خوش‌چهره: صنعت‌پوشاک در حال تعطیلی کامل است
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: صنعت پوشاک ما زیر ۲۰ درصد تولید می‌کند و این صنایع در حال تعطیل شدن است.
دستور پرداخت وام 40 میلیونی مسکن مهر صادر شد
مدیرعامل بانک مسکن با صدور ابلاغیه‌ سراسری خطاب به مدیران استان‌ها و مناطق، خواستار همکاری همه شعب این بانک با استانداری‌ها و ادارات راه‌وشهرسازی استان‌ها به منظور سهولت در پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون‌ تومانی مسکن مهر شد.
هفت نکته مهم برای خرید مطمئن خودروی خارجی
شرکت مفتاح رهنورد به عنوان کمپانی برگزیده در کنگره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کننده در سال ۹۵ معرفی شد.
برخورد شعاری دولت و مجلس با اقتصاد مقاومتی
موسوی لارگانی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید پروژه ها، سیاست ها و اهداف اقتصاد مقاومتی هم‌راستا باشند، گفت: در برخی موارد اهداف و سیاست ها با پروژه ها اختلاف دارند. برای مثال نباید ساختن جاده و تکمیل فرودگاه به عنوان پروژه های اقتصاد مقاومتی قلمداد شوند.
چرا اقتصاد «مقاومتی» نشد؟
درحالی در آستانه سومین سال ابلاغ سیاست های «اقتصاد مقاومتی» قرار داریم که قرائن نشان می دهد دولت یازدهم بیشتر از مدل «توسعه» برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرده است.
همزمان با رکود و بیکاری؛ دولت ورود کالاهای مصرفی را تسهیل می‌کند
پس از امضای برجام نه تنها گشایش اقتصادی خاصی ایجاد نشده بلکه با واردات کالاهای عجیب و غریب زمینه برای گسترش بیکاری نیز فراهم شده است.
تعبیر نشدن خواب انتقال فناوری در قراردادهای جدید خودرو/ دست دوم‌های اروپایی در راه ایران
گزارش مشرق؛
اروپایی‌ها وقتی سوئیچ می‌کنند روی یک فناوری بهتر، موقعی که فناوری قدیمی را دیگر مورد استفاده قرار نمی҅دهند، آن را متاسفانه به ایران می‌دهند.