مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

درخواست «بیکاران پلاسکو» از مردم
بیکاری بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی در پلاسکو ضربه سختی را به صنف پوشاک کشور وارد کرده است که عزم ایرانی برای خرید کالای ایرانی می تواند بخشی از مشکلات پیش روی این صنف را کاهش داده و موجب اشتغال مجدد آنها شود.
مردم برای حمایت از بیکاران پلاسکو پوشاک ایرانی بخرند
نائب رییس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب در پی حادثه پلاسکو درخواست خرید پوشاک ایرانی در شب عید برای یاری به کسبه و کارگران متضرر از این حادثه شد.
قائم مقام وزیرراه در امور بین‌الملل با اشاره به جلسه اخیر خود باکمپانی بوئینگ و هم چنین ادامه مذاکره با کمپانی ای‌.تی‌.آر، به انتشار برخی اخبار درباره هواپیمای جدید واکنش نشان داد.
مافیای واردات 4.5 میلیارد دلار دانه‌های روغنی کشور چه کسانی هستند؟
دانه‌های روغنی زیر چتر سلطان‌ها؛
کالای اساسی استراتژیک با باد صاحبان قدرت، اینطرف و آنطرف می روند؛ مافیایی که برای مملکت، گاه خط و نشان هم می کشند و کار را به جایی می‌رسانند که وزیر کشاورزی هم آن‌ها را تهدید می‌کند.
ابلاغ افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر توسط بانک مرکزی
اداره اعتبارات بانک مرکزی افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان را به بانکک‌های عامل ابلاغ کرد.
آیا افزایش قیمت بنزین مصرف آن را کاهش می‌دهد؟ بررسی آثار گران شدن بنزین در ایران، آمریکا و اروپا
سال گذشته ۷۱ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد
در هفته های میانی آذرماه سال جاری، اخبار ضد و نقیضی درباره قیمت بنزین به گوش می رسید تا اینکه بالاخره سخنگوی دولت، معاون وزیر نفت و شخص وزیر نفت در اظهار نظراتی جداگانه افزایش قیمت بنزین در سال ۹۶ را تکذیب کردند.
تخفیف ویژه قیمت گاز برای «طبقه اشراف»
از مهر امسال در محاسبه قیمت گاز، قیمت پلکانی حذف و همه مشترکان اعم از پرمصرف و کم‌مصرف به ازای مصرف هرمترمکعب گاز ۱۵۰تومان می‌پردازند، موضوعی که باعث افزایش قیمت گاز برای کم مصرفها وکاهش قیمت برای مشترکین پرمصرف شده و خلاف اقتصاد مقاومتی است
خرید هواپیما اولویت دارد یا تجهیز و توسعه ناوگان ریلی؟
نبود اولویت در خرید هواپیمای ایرباس چنان مشهود است که در برنامه‌های محوله به وزارت راه و شهرسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز حتی نامی از نوسازی ناوگان هوایی آورده نشده است.
کاهش 85 درصدی ورود سرمایه به بازار ساخت‌وساز؛ چرا مسکن در وضعیت رکود قرار دارد؟
گزارش مشرق؛
یکی از معضلات فعلی در تامین مسکن خانوار، قیمت زمین است که بخش عمده قیمت مسکن را تشکیل می‌دهد. یک راه‌ تحریک بازار مسکن، رونق دادن به شیوه خود مالکی است.
وزیر کشاورزی: دولت مشکلات اقتصادی را پشت سر گذاشته است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت مشکلات اقتصادی را پشت سر گذاشته است.
چرا مردم آمار اشتغال و بیکاری را باور ندارند؟/ بیکارانی که در آمار رسمی شاغلند!
علت تفاوت آمار اشتغالزایی دولت با واقعیات جامعه را باید در نحوه آمارگیری مرکز آمار دانست. در گزارش‌های مرکز آمار، سربازان، کارآموزان، محصلان دارای کار پاره‌وقت و کارکنان فامیلی، شاغل محسوب می‌شوند.
عدم‌النفع قرارداد با کره‌جنوبی؛ حذف 50 هزار شغل مستقیم و جهانی‌نشدن صنعت کشتی‌سازی کشور
لزوم بازنگری در قرارداد ساخت کشتی؛
مطابق نظر کارشناسان کشتی‌سازی در قرارداد فوق 10 کشتی ساخته می‌شود که این ده کشتی ظرفیت ایجاد 50 هزار شغل مستقیم و 500 هزار شغل غیر مستقیم را در کشور دارد.
اجرای ناقص حذف یارانه ثروتمندان در لایحه ششم/ مجلس در راه‌حل‌های مقطعی گرفتار ماند
وظیفه دولت است که یکبار برای همیشه مشکل اصلی محرومین را حل نماید. مسکن مشکل اصلی است که 60 تا 70 درصد هزینه زندگی آنان را در بر می‌گیرد.
چه تعداد وام ازدواج در سال 95 پرداخت شده است؟
مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال بیش از 700 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سراسر کشور به متقاضیان پرداخت شد.
هزینه فسخ قرارد خرید کشتی برای کشور کمتر از اجرای آن است /  قرارداد «یونیت اینترنشنال» نشان از بی‌اعتمادی دولت به توان داخلی است
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید شریف و دانشگاه تهران؛
بسیج دانشجویی مخالفت خود را با قراردادهایی که سرمایه و توان داخلی را نادیده بگیرند اعلام می‌کند.