مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

توصیه آقای وزیر به معلمان؛ نمرات دانش‌آموزان را نخوانید!
وزیر آموزش و پرورش قرائت نمرات دانش‌آموزان توسط معلم در کلاس را یکی از عوامل منفی مؤثر در تربیت دانست و گفت: با این رفتار، روحیه دانش‌آموزان ضعیف‌تر شکسته می‌شود و اعتماد به نفس آنها از بین می‌رود.
نرخ دستمزد کار دانشجویی اعلام شد
رئیس سازمان امور دانشجویان از افزایش تعرفه های کار دانشجویی خبر داد و گفت: برای دانشجویان با معدل خوب امکان افزایش این تعرفه ها تا ۲۰ درصد وجود دارد.
امروز؛ پایان مهلت ثبت نام در آزمون ارشد ناپیوسته 96
مهلت مجدد ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد و بیست و دومین المپیاد علمی و دانشجویی کشور ساعت 24 امروز سه شنبه سوم اسفندماه به اتمام می رسد.
وضعیت اسکان نوروزی معلمان در نوروز 96
نوروز ۹۶ نیز مدارس کشور آماده پذیرش فرهنگیان در قالب طرح اسکان هستند، طبق گفته‌های آموزش‌وپرورش قرار است امسال خدمات ارائه شده به فرهنگیان تقویت شود اما معلمانی که در ایام نوروز از کلاس درس برای اسکان استفاده کرده‌اند، چه نظری در این رابطه دارند؟
۵ هزار میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان از بودجه ۹۶ جا افتاد
در حالیکه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته عمدتاً با یک سال تاخیر پرداخت می‌شود در بودجه سال ۹۶ نیز اعتباری برای این موضوع لحاظ نشده و این در حالی است که ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این بخش نیاز است.
مهلت مجدد برای جاماندگان از ثبت نام کنکور 96
مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری سال 96 که از ثبت نام در این کنکور جامانده اند می توانند بار دیگر نسبت به نام نویسی جهت شرکت در این آزمون اقدام کنند.
جزئیات هدایت تحصیلی جدید دانش آموزان اعلام شد
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، جزئیات هدایت تحصیلی دانش آموزان را اعلام کرد.
آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال 96
داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ از امروز یکشنبه اول اسفندماه تا سه‌شنبه سوم اسفندماه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت‌نام اقدام کنند.
رشد 2.2 درصدی کیفیت مقاله‌های علمی ایران
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایران اسلامی در تولید مقاله‌های علمی 1.8 درصد و از نظر کیفیت مقاله‌ها 2.2 درصد رشد داشته است.
میزان کسری آموزش و پرورش در بودجه 96
مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه برای سال ۹۶ بودجه ۴۵ هزار میلیارد تومانی را پیشنهاد داده بودیم اما به ۳۲ هزار میلیارد تومان کاهش یافت، گفت:در سال ۹۶ با کسری ۳ هزار میلیارد تومانی مواجه خواهیم شد.
تمدید مهلت نام نویسی آزمون سراسری سال 96
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت نام نویسی در آزمون سراسری سال 96 تا ساعت 24 فردا تمدید شد.
توزیع کارت آزمون دکتری 96 از سه‌شنبه
کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه‌متمرکز) سال 1396 از سه‌شنبه سوم اسفند توزیع می‌شود.
مهلت ثبت نام در آزمون سراسری تمدید شد
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری سال 96 تا اول اسفند خبر داد.
تشریح جزئیات آماری آزمون دکترای سال 96
توکلی مطرح کرد
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون ورودی دوره نیمه متمرکز تمام دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد در روز جمعه ششم اسفندماه برگزار می‌شود.
توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره تنبیه بدنی دانش‌آموزان
دانش آشتیانی درباره جلوگیری از تنبیه بدنی دانش آموزان توسط برخی معلمان گفت: در این زمینه ضوابط قانونی داریم و در صورت بروز مشکل با خاطی برخورد خواهد شد.