مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

علت مرگ دو برابری مردان نسبت به زنان
معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح علت مرگ دو برابری مردان نسبت به برابر زنان گفت: در کشور ما مرگ‌های ناشی از حوادث به ترتیب به ترافیک، تروما، سقوط مربوط است.
حذف دفترچه‌های کاغذی تامین اجتماعی در 13 استان
طرح حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به صورت جدی از دو سال گذشته کلید خورد و اکنون مردم می‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه بیمه به بیمارستانها و مراکز درمانی تامین اجتماعی 19 استان مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.
فواید مصرف روغن ماهی
انجمن قلب امریکا توصیه می کند که باید هفته ای دو بار ماهی مصرف شود چراکه مملو از پروتئین، اسیدهای چرب اُمگا۳ و ویتامین هاست.
رکورد جدید بارش برف و باران درایران
از ابتدای سال آبی امسال حجم بارش های کشور با ثبت رکورد در مقایسه با دوره بلندمدت، چهار درصد افزایش یافته و در این مدت بیش از ۲۲۵ میلیارد مترمکعب آب برف و باران جمع شده است.
مردم فریب سودجویان فضای مجازی را نخورند
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ما از مردم استدعا داریم به تبلیغات پخش شده در فضای مجازی در حوزه بهداشت و درمان توجه نکنند.
زمان حذف دفترچه‌ در همه مراکز درمانی تأمین اجتماعی
مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، گفت: تا 15 اسفند دفترچه‌های درمانی از همه مراکز تأمین اجتماعی حذف می‌شود.
اسامی نمک‌های خوراکی غیرمجاز
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای ﻧﻤﮏ تولیدی ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻬﺮداد ﻃﻌﺎم ﭘﺎرﺳﯿﺎن، ﻧﻤﮏ آﺳﻮ، ﻧﻤﮏ با نام تجاری ﮔﻮﻫﺮ زرﯾﻦ، رﯾﺰداﻧه، ﻧﻤﮏ ﺗﺼﻔﯿﻪ با نام تجاری ﺑﻬﺘﺎش و نمک ﻧﺎﻧﻮاﯾﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﻃﺒﯿﻌﺖ ﻣﺸﺮق را بدلیل جعل پروانه بهداشتی غیر مجاز اعلام کرد.
زمان پرداخت طلب وزارت بهداشت از بیمه سلامت
وزیر رفاه گفت:ظرف امروز و فردا هزار میلیارد تومان از طلب وزارت بهداشت از بیمه سلامت به مراکز درمانی و داروخانه‌ها پرداخت می شود.
ولع معتاد ۶۰ درصد بالاتر از ولع گرسنگی
پرویز افشار بابیان اینکه هیچ ولعی بالاتر از ولع یک معتاد در اوج خماری نیست، گفت: بر اساس جمع‌بندی‌های علمی ولع معتاد بین ۴۰ تا ۶۰ درصد بالاتر از ولع گرسنگی است.
سیگارهای قاچاق در همسایگی ایران و با بدترین مواد تولید می‌شود/ تلگرام جوانان مملوء از دود شده است!
دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات در گفتگو با مشرق:
مسجدی گفت: تمامی سیگارهای قاچاق در کشورهای همسایه تولید می‌شوند و بی‌کیفیت‌ترین سیگار را با نام و نشان برندهای معروف راهی بازار ایران می‌کنند.
آمار وزیر بهداشت از بیماری‌های قندی
وزیر بهداشت با اشاره به ابتلای 5 میلیون ایرانی به بیماری قند، گفت: 5 میلیون نفر در کشور در آستانه ابتلا به بیماری قند هستند، در کشور 50 درصد افراد اضافه وزن و 30 درصد چاق هستند.
بنا بر آخرین آمار رسمی، حدود یک میلیون ایرانی که معلولیت دارند، رسما شناسایی شده و تحت حمایت قرار گرفته اند که البته در این ارتباط، آمارهای غیر رسمی زیادی وجود دارد، به گونه ای که بر اساس یک آمار غیر رسمی، با احتساب درجات خفیف و شدید معلولیت، جمعیت معلولین ایران به حدود 11 میلیون تن می رسد.
سوء استفاده از حادثه پلاسكو داغ دل بازماندگان را بيشتر می‌كنند
هشدار یک روانشناس:
دكتر نجفي توانا گفت: انسان اگر انسانيت داشته باشد، هرگز از غم ديگران پلي براي نيل به اهداف خويش نمي زند، متاسفانه سياسي كارها با سوء استفاده از حادثه پلاسكو داغ دل بازماندگان را بيشتر مي كنند.
هاشمی: سازمان برنامه‌وبودجه در حق برخی از استان‌ها ظلم می‌کند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سرانه‌ای که سازمان برنامه‌وبودجه برای استان‌ها در نظر می‌گیرد متفاوت است گفت: می‌توان گفت این سرانه، سرانه عادلانه‌ای نیست و در حق برخی از استان‌ها اجهاف شده است.
دستمزد عجیب و غریب یک پزشک برای معاینه بیماران
پس از گذشت دو سال از اجرا شدن طرح تحول سلامت، از گوشه و کنار استان‌های کشور خبرهایی از اوضاع نابسامان بهداشتی و درمانی مردم به گوش می‌رسد و مردم مناطق محروم و حاشیه نشین شهرهای بزرگ از مشکلات بخش بهداشت و سلامت خود گله می‌کنند.