مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

گروه‌های حساس در برابر آلودگی هوا را بشناسید
گروههای حساس همزمان با آلودگی هوا باید مراقب خود باشند چرا که با افزایش غلظت آلاینده ها خسارات جبران ناپذیر و حتی مرگ به سراغ آنها می آیند.
خودروی پژو با 146 میلیون ریال خلافی توقیف شد
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران از توقیف یک دستگاه خودرو پژو 405 با 146میلیون و 620 هزار ریال خلافی پرداخت نشده در بومهن خبر داد.
وضعیت آب و هوا در روزهای آتی
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه از اوایل پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت جنوب وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه بارشی پنجشنبه در بخشهایی از جنوب‌غرب، غرب، جنوب‌شرق و پاره‌ای از نقاط مرکز کشور فعال خواهد بود.
اهمال یا تعلل ابتکار برای تصویب «بودجه مقابله با ریزگردها»/ دوباره یک مسئول دیگر جور سازمان حفاظت محیط زیست را کشید +سند
اختصاصی مشرق/
بررسی ها نشان می دهد اختصاص بودجه برای کنترل ریزگردها در کشور، در حالی به تصویب هیئت وزیران می رسد که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نقشی در ارائه آن ندارد!
میزان آمادگی مسئولان در برابر زلزله تهران چقدر است؟
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه آمادگی مردم و مسئولان برای مقابله با زلزله احتمالی در تهران بسیار کم است، گفت: نمی توان از وقوع زلزله در تهران بی توجه گذشت واقعا فکر این زلزله شب‌ها به یکی از دغدغه های من تبدیل شده است که اگر چنین اتفاقی بیفتد ما چه کاری در مقابل آن می توانیم انجام دهیم.
از واریز نقدی پنج هزار تومانی تا حواله‌های میلیونی برای «مهتاب» +تصاویر
مردم سنگ تمام گذاشتند؛
عبد علی امیدوار تر از دیروز است. وقتی می فهمد خیلی‌ها قلبشان برای قلب ناتوان دخترش درد گرفته است. وقتی می‌فهمد هنوز آدم‌هایی هستند که غم و درماندگی چشمان مهتاب آتش به جانشان می‌زند.
میزان مشارکت تهرانی‌ها در پرداخت صدقه
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران گفت: در 11ماهه امسال بیش از 361میلیارد و 757 میلیون ریال صدقه از صندوق های تعبیه شده در استان تهران جمع آوری و در سرفصل های مختلف حمایتی برای نیازمندان هزینه شده است.
اعلام ممنوعیت‌ها و ​محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته
محدودیت‌های ترافیکی چهارشنبه ۴ اسفند تا شنبه ۷ اسفند ماه ۹۵ اعلام شد.
آماری از زنان مصرف‌کنندگان مشروبات الکل در ایران
مصرف‌کنندگان الکل در ایران ۳۰ درصد زن و ۷۰ درصد مرد هستند. البته، به‌طورکلی در جهان مسمومیت با الکل در مردان بیشتر از زنان است. با این اوصاف با توجه به 30 درصد مصرف‌کننده زنی که در کشور وجود دارد، هنوز هیچ زنی به مرکز ترک اعتیاد الکل مراجعه نکرده است.
توزیع 5 هزار سبد کالا میان سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
مسئول سازمان بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته ۵۰۰۰ سبد کالا به همت بسیج سازندگی میان سیل‌زدگان بلوچستان و مردم نیازمند منطقه سیستان توزیع شد.
میزان سقط جنین قانونی در 9 ماهه سال
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سقط‌ هایی که به منظور جلوگیری از معلول‌زایی و به شکل قانونی انجام شده 35 درصد رشد داشته و در 9 ماهه امسال بیش از هزار و 400 سقط قانونی داشتیم.
بارش‌های اخیر ربطی به پدیده ال نینو ندارد
مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت:پیش بینی می کنیم هوای کشور وارد پدیده لالینا شود.
واکنش الهه راستگو به اظهارات حاشیه ای مختاباد
رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اظهارات حاشیه ای مختاباد گفت:در ستاد سمن های شهر تهران اجازه حرکت سیاسی به هیچ احدی داده نشده است.
توقف ساخت و ساز در باغ الهیه با دستور قضایی
شهردار منطقه یک گفت: ساخت و ساز در باغ الهیه به وسعت ۵ هزار و ۴۰۰ متر با دستور قضایی متوقف شده است.
شاکری: اظهارات برخی اعضای شورای شهر، تناقض آفرین است
رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با انتقاد از وجود نوعی تناقض میان مصوبات شورای شهر و اظهارنظر اعضای شورا، گفت: برخی نصایح و اظهارات اعضای شورا فاقد مبنای حقوقی و تناقض آفرین است.